Oleje i smary motocyklowe

Oleje silnikowe to niesamowity cud techniki choć wygląda jak zwykły słonecznikowy do smażenia schabowego. Najlepsze oleje muszą zapewnić idealną lepkość w ekstremalnie wysokich temperaturach i nie gęstnieć podczas ujemnej temperatury.  
Dobór oleju silnikowego to jeden z najważniejszych czynników wpływających na żywotność i prawidłową pracę silnika spalinowego.
Zastosowanie niewłaściwego oleju silnikowego jest bardzo ryzykowne. W najgorszej sytuacji może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń prowadzących do zatarcia silnika. Bardzo ważne to stosować się do  zaleceń producenta pojazdu, który ściśle określa gatunek i wszystkie jego  parametry. Olej oprócz smarowania również chłodzi, uszczelnia i wycisza tworząc tak zwany film olejowy który to rozdziela trące ze sobą elementy tak aby nie dopuścić do spotkania chropowatych powierzchni. Olej w silniku prowadzi do tarcia płynnego którym to nie ma bezpośredniego zetknięcia się metalowych elementów silnika. Olej motocyklowy musi być odporny na bardzo wysokie temperatury które to wynikają z ponaddwukrotnie większej prędkości obrotowej oraz musi chłodzić mokre sprzęgło większości motocykli. W nasze ofercie posiadamy najbardziej rozpoznawalne oleje motocyklowe na całym świecie takie jak ENEOS, MOTUL, MOTOREX, MANNOL, ENI itd.

Pokaż jako

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Filtr produktów

Nowe produkty